ahaldabasavsat.com’ a Hoşgeldiniz.

 Rahmi Temiz
 15 Şubat 2012

ahaldabasavsat.com’ a Hoşgeldiniz.

Köyün  Sitesinde, Celal KAYA’nın şiiriyle 11.10.2010  tarihinden itibaren yazmaya  başladım. 1,5 yıl içersinde 10 makele, 4 Anı, 14 Şiir, 6 fıkra  ve 2 Araştırma yazısı (Cumhuriyet  öncesinden günümüze  kadar  muhtarların isimleri ve  görev süreleri  ile Yurt Dışı Çalışanları )  yazdım.

Araştırma  yazılarımın genellikle excel’de yazılması  nedeniyle görüntüde sıkıntı çekilmesi ve bazı nedenlerden dolayı araştırma yazılarımın yayınlanmaması  kendi sitemi kurmaya  ( www.ahaldabasavsat.com )  vesile oldu. 25 yıllık köyle ilgili araştırma yazılarımı, sitemizde yayınlayarak  siteyi daha aktif okunur hale getirip, dedelerimizin babalarımızın  bizlere  bırakmadığı geçmişimizle ilgili bilgileri, biz, bizden sonraki  kuşaklara  aktarmaya çalışacağız.

Tepeköy’ün  bireyi  olarak köy  sitesinde taziye ve tebrik yazılarımı yazmaya  devam  edip,  diğer yazılarımı  kendi sitemde yayınlayacağım. Kırıcı, hakaret edici olmayan, siyaset dışı yazmak isteyenlere sitemiz açıktır.

Genel ve köyle ilgili araştırma yazılarımın okurlarıma ve  köyümüz halkına hayırlara vesile olmasını  dilerim.

 

RAHMİ TEMİZ

 2.702 views

Bu yazıya 8 yorum yapılmış.

 1. rahmi bey ben şavuldan ziya nasılkayıt olucağız sitemize, emeğinize sağlık…

 2. rahmi bey ben şavuldan ziya nasılkayıt olucağız sitemize, emeğinize sağlık…

 3. Rahmi amca sizin böyle bir site kurmanıza çok sevindim. Size hak veriyorum bazı yazılarınızın köyümüz sitesinde bilmediğimiz nedenlerden dolayı yayınlamadıklarını da biliyorum. En doğrusunu yapmışsınız. Artık isteyen bu siteye kurallar çerçevisinde istedikleri yazı, şiir, anı vb. yazıları yazabilirler diye belirtmişsin. Yalnız siteye üye olmak gerekmiyormu yoksa herkese açıkmı bu konuda bir açıklama yaparsanız sevinirim. Çünkü böyle sitelere üye olmadan herhangi bir yazı ve yorum yapılmıyor diye biliyoruz. Saygılar selamlar.

 4. Rahmi amca sizin böyle bir site kurmanıza çok sevindim. Size hak veriyorum bazı yazılarınızın köyümüz sitesinde bilmediğimiz nedenlerden dolayı yayınlamadıklarını da biliyorum. En doğrusunu yapmışsınız. Artık isteyen bu siteye kurallar çerçevisinde istedikleri yazı, şiir, anı vb. yazıları yazabilirler diye belirtmişsin. Yalnız siteye üye olmak gerekmiyormu yoksa herkese açıkmı bu konuda bir açıklama yaparsanız sevinirim. Çünkü böyle sitelere üye olmadan herhangi bir yazı ve yorum yapılmıyor diye biliyoruz. Saygılar selamlar.

 5. RAHMİ ENİŞTE FEVZİ VE ZİYAETTİN BEYİN ÜYELİK KONUSUNDA SÖYLEDİKLERİ SİTENİN GÜVENLİĞİ AÇISINDAN ÖNEMLİ BİR ÖZELLİK SİTEYİ TASARLAYAN LARA BİR ÜYELİK FORMATI EKLETTİRİRSEN İYİ OLUR. HEM GENEL OLARAK SİTENİN TAKİPCİLERİNİDE GÖRMÜŞ OLURSUN. BİRDE KİŞİ FROFİLİ OLUŞTURURKEN RESİM EKLEYEMİYORUZ BUNUDA EKLETİRSEN GÜZEL OLUR.

 6. RAHMİ ENİŞTE FEVZİ VE ZİYAETTİN BEYİN ÜYELİK KONUSUNDA SÖYLEDİKLERİ SİTENİN GÜVENLİĞİ AÇISINDAN ÖNEMLİ BİR ÖZELLİK SİTEYİ TASARLAYAN LARA BİR ÜYELİK FORMATI EKLETTİRİRSEN İYİ OLUR. HEM GENEL OLARAK SİTENİN TAKİPCİLERİNİDE GÖRMÜŞ OLURSUN. BİRDE KİŞİ FROFİLİ OLUŞTURURKEN RESİM EKLEYEMİYORUZ BUNUDA EKLETİRSEN GÜZEL OLUR.

 7. ORDU Ulubey Şahinkaya köyündenim Hocaoğlu sülesindenim ve Hocaoğlu seceresini araştırıyorum.. bilginiz varsa paylaşmak isterim şive benzerliğimiz var Bayraktaroğulları .pilloları.karaosmanoğulları bizim köyde de var.. saygılarımla..

 8. Günaydın, köyümüzdeki sülalelerle bağlantınız olup olamayacağını suruyorsunuz. Köyümüzün tarihi 1200 lü yılllara iskit/Saka dönemine kadar gitmektedir. Köyümüzdeki sülalelerin nereden geldikleri belli

  Köyün tarihi 1200 yıllarara İskit/Sakal Türklerine dayanmaktadır. Genelde Kafkasya üzerinden geldikleri düşünülmektedir. Ahıska ve Posof’la Türkçenin aynı şivesini konuşmaktayız. Bayraktar sülalesinin asıl ismi bilinmemektedir. 1. Cihan savaşında ordu önünde bayrak taşıdığı için dönüşünde sülalesi bayraktar olarak çağrılmış. Karaosmanoğulları 1 haneden çoğalmıştır. Pilo demelerinin manası sülale içerisinde aceleci, titiz kadın varmış ona aceleliğinden pilo dermişler . Köyünüzdeki Karaosmanoğlu veya başkaları hakkında geçmişlerine doğru bilgi var mı açıklama yaparsan bizde o, yönde araştırma yaparız. (Köyünüze nereden gelmişler )
  Selam ve sevgiler.
  e-posta : rahmielazoglu@mynet.com

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?